Laserowe cięcie stali nierdzewnej, stopów niklu i tytanu

Kupując arkusze z blachy, praktycznie zawsze planuje się ich późniejszą obróbkę, co umożliwia przygotowanie finalnego produktu, na przykład skomplikowanej konstrukcji stalowej. Jednym z najczęstszych rodzajów prac tego rodzaju jest cięcie, które może się odbywać za pomocą różnych narzędzi, między innymi lasera. Profesjonalne maszyny wykorzystujące tę technologią mogą poradzić sobie zarówno ze stalą nierdzewną, jak i stopami niklu oraz tytanu, gwarantując wysoką powtarzalność oraz szybkość pracy.
Usługa laserowego cięcia stali

Cięcie laserowe stali nierdzewnej

Laserowe cięcie stali nierdzewnej jest skomplikowaną usługą, która wymaga użycia sterowanego komputerowo urządzenia (CNC). Dzięki temu możliwe jest wycinanie wysoce skomplikowanych kształtów, cechujących się sporą liczbą ruchów maszyny. Dobre urządzenie gwarantuje natomiast szybką realizację projektu, a ponadto powtarzalność, która jest kluczowa przy przemysłowym obrabianiu blachy. Dobrze, kiedy laser pracuje zgodnie z normami, na przykład PN-EN ISO 9013:2008. Atutem wykonawcy jest także dostęp do materiałów - blach.

Laserowe cięcie tytanu - dlaczego warto?

Korzystanie z usług cięcia blachy laserem jest przede wszystkim wygodne dla klienta, ponieważ tego rodzaju urządzenia CNC pracują bardzo szybko oraz dokładnie, dlatego nawet większe zlecenia mogą zostać zrealizowane stosunkowo szybko. Kolejną zaletą jest stosunkowo niski koszt pracy sprzętu, a ponadto możliwość szybkiego dostarczenia pliku w podanym przez usługodawcę formacie. Cięcie za pomocą lasera zapewnia satysfakcjonujące efekty nawet w przypadku obrabiania elementów o małej powierzchni.

Usługi cięcia laserem - oferta

Oferta cięcia laserem jest często ograniczona przez parametry urządzenia. Świetne warunki pracy zapewnia natomiast LASER TRUMPF 4050 o mocy 5 kW. W jego przypadku możliwe jest obrabianie arkuszy blach ze stali nierdzewnej, stopów niklu i tytanu o wymiarach 4000 × 2000 mm. Wiązka może przebić się przez grubość 20 mm stali, 15 mm niklu oraz 10 mm tytanu. Do zaprogramowania maszyny potrzebny jest rysunek oraz plik DXF. Sprzęt spełnia normę PN-EN ISO 9013:2008 pierwszej klasy. To gwarancja świetnej realizacji projektu.

Cięcie laserowe stali - cena

Wycena laserowego cięcia blach nie jest prosta, ponieważ wszystko zależy od rodzaju oraz wielkości projektu. Na koszt realizacji zlecenia wpływa między innymi rodzaj wykorzystywanego materiału (konkretny stop stali, niklu bądź tytanu), a także skomplikowanie oraz czas realizacji. Poza tym cena jest zależna od nakładów pracy obsługi technicznej. Dobrym sposobem na zaoszczędzenie jest zlecenie obrobienia blachy u dostawcy materiału, ponieważ dzięki temu znikają koszty transportu do wykonawcy.